Přeskočit na navigaci

Ulice Hradební (ve výstavbě), Uherské Hradiště

Úvod

Aktuálně realizovaná výstavba v Hradební ulici, v těsné blízkosti centra Uherského Hradiště. Dokončení se plánuje na podzim roku 2015. Soubor měšťanských domů, kopíruje původní zástavbu někdejšího měšťanského pivovaru. Objekt bude po dokončení vybaven velkým podzemním i venkovním parkovištěm. Po dokončení prací vznikne vzhledné atrium mezi Klubem kultury a novým objektem. V přízemí vzniknou větší komerční prostory, vhodné například pro prodejnu, v horních třech patrech pak bude pět ubytovacích jednotek o podlahové ploše 30 m2 – 70 m2.

Historie

Objekt svými dispozicemi bude prakticky přesně kopírovat někdejší stavbu měšťanského pivovaru. Hradišťští právováreční měšťané získali v roce 1688 (po vybudování pivovaru v Jarošově) do svých rukou původní městský pivovar sídlící v čp. 16 (v někdejší Pivovarské, dnes Poštovní ulici – poznámka: dům dnes již neexistuje, na tom místě stojí objekt pošty). V letech 1879–1887 si postavili nový pivovar se sladovnou v Hradební ulici. Tento pivovar však na rozdíl od jarošovského neprosperoval, protože nedokázal konkurovat známějším pivovarům z Jarošova, Uherského Ostrohu a Uherského Brodu. Byl proto pronajímán – dlouhodobým nájemcem byl Karel Zedníček, který měl pivovar v nájmu od počátku 20. století. V roce 1921 postihl pivovar požár, při němž byla zničena celá sladovna a velká část pivovaru i se zařízením. O 10 let později pivovar zcela zanikl, byl zde zřízen režijní sklad, který sloužil potřebám pivovaru v Jarošově. V roce 1978 byl zbourán zchátralý objekt někdejšího městského pivovaru a bytový dům, o rok později také dva rodinné domy ve Svatováclavské ulici a na Komenského náměstí. Na uvolněné ploše byla v roce 1979 zahájena výstavba objektu Sdruženého klubu pracujících (nyní Klub kultury), otevřeného v roce 1986. V roce 1998 pozemky u Klubu kultury získala skupina investorů, kteří usilovali o získání stavebního povolení na nový polyfunkční dům. Po jejím získání zahájili na jaře roku 2014 stavební práce. Předpoklad dokončení prací: podzim 2015.

Dispozice objektu

Pětipodlažní budova s podzemními garážemi pro 40 vozidel. Dalších cca 40 parkovacích míst vznikne ve vnitřním atriu a v ulici Hradební, před měšťanksými domy. V přízemí vznikne obchodní prostor s větší rozlohou, učený například pro provoz prodejny. Druhé, třetí a čtvrté nadzemní podlaží bude obsahovat pět ubytovacích jednotek o velikosti od 35 m2 (1+kk) po cca 60 m2 (2+kk). Bytové jednotky budou uzpůsobeny tak, aby je bylo možné v případě potřeby využít jako kanceláře. Budova bude vybavena strukturovanou kabeláží, anténními rozvody, optickou linkou, kabelovou TV, výtahem a bezplatným internetem. Každá bytová jednotka bude vybavena balkonem nebo pavlačí. Součástí každé jednotky je vlastní sociální zařízení a technické vybavení pro samostatné měření spotřebovaných energií. Nízkoenergetický dům bude opatřen nejmodernější tepelnou izolací (zateplením) a kvalitními izolačními okny. V současné době již tyto prostory nabízíme zájemcům. Vzhledem k tomu, že výstavba stále pokračuje, je možné plochy dispozičně, dle možností, upravit podle individuálních potřeb budoucích uživatelů.

INF Real Estate, s.r.o.
Tř. Maršála Malinovského 1262, 686 01 Uherské Hradiště
Tel.: +420 572 55 10 20, E-mail: real@inf-real.cz